No module Published on Offcanvas position

Nõmme Õpetajate Naiskoor

Nõmme Õpetajate Naiskoor sai alguse 2008. aasta varakevadel, kui loodus ja linnudki ärkama hakkasid. Idee luua laululembelistest õpetajatest koor oli juba idanema hakanud aastaid tagasi, aga millegipärast polnud veel teostunud. Rabarübliku lasteaia aktiivsete õpetajate pealekäimisel ning koostöös Tallinna Pääsküla Gümnaasiumi muusikaõpetajatega hakkas asi ilmet võtma. Kõigepealt kutsuti kokku oma tuttavad laulvad õpetajad Nõmme koolidest ja lasteaedadest, koori dirigentideks said Pääsküla Gümnaasiumi muusikaõpetajad Kadi Härma ja Lilian Reinmets. Koori nimeks sai Nõmme Õpetajate Naiskoor. Ja nii hakatigi teisipäevaõhtuti koos käima ja laule harjutama ning häält seadma, eks nii mõnigi laululind polnud mitmeid aastaid siristanud. Aja jooksul lisandus õpetajate ridadesse laulma ka mõni tegus naine mõnelt muult elualalt. Esimene suurem eesmärk oli pääseda laulma 2009. aasta üldlaulupeole, mis meil ka õnnestus!
Meil on ka mitu toredat sõpruskoori, kellega oleme andnud koos kontserte nii Eestis kui ka välismaal. 2011. aastal toimu meie esimene välisreis Soome, Kuopiosse, külla naiskoorile "Laululikat", kes ka mitmel korral on meil Eestis külas käinud.
2013. aasta aprillis toimus kontsertreis Hollandisse, kus andsime 2 kontserti koos enda sõpruskooriga "DiaZ".
Kodumaal oleme korduvalt esinenud koos Eesti Õpetajate Meeskoori ning Kose naiskooriga "Krõõt".
Hooajal 2013/2014 valmistusime peamiselt 2014. aasta üldlaulupeoks, mis meil ka õnnestus. Laulupeol laulsime nais- ja valiknaiskooride repertuaari.
Praegu valmistume 2019. aasta üldlaulupeoks!

16.09.2011 ilmus NÕMME SÕNUMITES väike artikkel meie koori tegemistest. Artikli leiate siit:
http://nommesonumid.blogspot.com/2011/09/laul-teeb-rinna-roomsaks-nomme.html

Meie koori tegemisi saate jälgida ka meie Facebooki lehel:
http://www.facebook.com/pages/N%C3%B5mme-%C3%B5petajate-naiskoor/295178733840861?sk=wall